Kaj storiti, če se otrok poškoduje?
V primeru nezgode najprej poskrbite za svojega otroka. Sklenite njim prilagojeno zavarovanje za kritje posledic nezgod, ki se lahko pripetijo kjerkoli.
V primeru nezgode najprej poskrbite za svojega otroka. Sklenite njim prilagojeno zavarovanje za kritje posledic nezgod, ki se lahko pripetijo doma ali v tujini, v prostem času ali pri drugih aktivnostih – ne glede na njihovo zdravstveno stanje in splošno delovno sposobnost.
Težje poškodbe
To so poškodbe, ki otroku pustijo trajne posledice, kot je npr. izguba vranice, popolna izguba vida na enem očesu, izguba prstov, težja poškodba glave itd.
V primeru poškodbe bo zavarovalnica izplačala nadomestilo, določeno v Tabeli težjih poškodb. Višina nadomestila je odvisna od tipa poškodbe.
Nadomestilo se izplača takoj, ko je iz zdravstvene dokumentacije razvidna poškodba ali diagnoza.
Zlomi, izpahi, opekline in ostale poškodbe
Gre za lažje poškodbe, ki otroku v večini primerov ne puščajo trajnih posledic, temveč gre za prehodno nesposobnost. Takšne poškodbe so npr. zlom podlahtnice, zlom ključnice, zlom trtice, izguba stalnega zdravega zoba, zvin sklepa, izpah sklepa, poškodba mišic, tetiv in vezi,..
Če je posledica nezgodnega dogodka zlom, izpah, opekline ali ostale poškodbe, zavarovalnica izplača nadomestilo. Višina nadomestila je odvisna od tipa poškodbe in znaša ustrezen odstotek.
Nadomestilo se izplača takoj, ko je iz zdravstvene dokumentacije razvidna poškodba oziroma diagnoza.
KO SE OTROK POŠKODUJE
Če se vaš otrok poškoduje, uredite naslednje:
- najprej obiščite zdravnika in se glede zdravljenja ravnajte po njegovih navodilih;
- shranite zdravstveno in ostalo dokumentacijo, ki jo boste prejeli v postopku zdravljenja;
- zavarovalnici prijavite nezgodo takoj, ko vam oziroma vašemu otroku zdravstveno stanje to omogoča;
- v prijavi nezgode boste zavarovalnici podali vsa potrebna dokazila, ki jih bo zavarovalnica zahtevala za rešitev zavarovalnega primera.